Top Decor
 • 2014-03-26

  Pięknie utrzymany trawnik z bujną i soczystą murawą jest podstawowym punktem każdego ogrodu. Stanowi nie tylko fundament kompozycji dla innych roślin, ale ma także walory użytkowe. Na nim koncentruje się letnie życie ogrodu jako miejsce rekreacji, sportu, spotkań towarzyskich podczas przyjęć na świeżym powietrzu czy grillowania. Przeczytaj jak założyć Twój wymarzony trawnik...

   

 • 2011-03-09

  Rozsadę warzyw stosujemy, aby uzyskać wcześniejsze plony. Rozsada jest dobrym rozwiązaniem w przypadku gatunków, które mają dłuższy okres wegetacji i wymagają wyższych temperatur, szczególnie w początkowej fazie rozwoju. W innym wypadku będziemy je mogli wysadzać na zewnątrz dopiero od połowy maja, kiedy nie będzie niebezpieczeństwa jesiennych przymrozków. Uprawa niektórych warzyw nie jest nawet możliwa bez stosowania rozsady, ponieważ wysadzone w maju nie osiągną dojrzałości do jesiennych przymrozków. Kolejną zaletą roślin z rozsady jest większa odporność oraz wyższe plony.

 • 2010-12-01

  Szkodniki róż mogą nam bardzo uprzykrzyć życie i zniweczyć cały wysiłek jaki włożyliśmy w pielęgnację tych pięknych roślin. Najważniejsza w tym momencie jest szybka reakcja, aby ograniczyć efekty "pracy" tych owadów do minimum.

 • 2010-11-15

  By mieć piękne, kwitnące róże trzeba im poświęcić nieco czasu. Są to bowiem rośliny, które bardzo często są atakowane przez choroby grzybowe.

 • 2010-06-17

  W czasie pielęgnacji trawnika bardzo często zapominamy o trzech bardzo ważnych czynnościach – wertykulacji, aeracji i piaskowaniu trawnika. Są one nie mniej ważne niż koszenie, nawożenie i podlewanie.

 • 2010-06-15

  W programie PatioPlant oferujemy szeroką ofertę roślin wodnych, które są najważniejszym elementem tak bardzo popularnych w ostatnim czasie oczek wodnych.

 • 2010-03-26

  Kiełki to doskonałe źródło witamin, mikroelementów, białka i innych składników odżywczych. Dodatkową ich zaletą jest fakt, że te wszystkie skumulowane w nasionach składniki odżywcze podczas kiełkowania ulegają przemianom w związki łatwo przyswajalne przez organizm.

 • 2010-03-26

  Wyhodowanie kiełków nie przysparza wielu problemów i jest stosunkowo łatwe. Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby cieszyć się pełnymi witamin i mikroelementów, świeżymi kiełkami. Jest kilka sposobów na założenie własnej hodowli.

 • 2010-03-12

  Dobrze zabezpieczonym różom nie straszne nawet silne mrozy. Ale jeśli nie zabezpieczyliśmy ich odpowiednio, trzeba się liczyć z tym, że mogły przemarznąć.

 • 2010-03-12

  Biały trawnik nawet wtedy, gdy zniknie śnieg – niestety tak też się zdarza. A biały kolor to efekt choroby wywoływanej przez grzyba Fusarium  nivale.